2. ULUSLARARASI İLİŞKİLER ÖĞRENCİ KONGRESİ

17 Mayıs 2011 Yazan  
Kategori Haberler

ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMÜ İLE ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE HUKUK TOPLULUĞUNUN BİRLİKTE HAZIRLADIKLARI 2. ULUSLARARASI İLİŞKİLER ÖĞRENCİ KONGRESİ 3–4 MAYIS 2011 TARİHİNDE ÜNİVERSİTEMİZDE BAŞARILI BİR ORGANİZASYONLA GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

Kongrenin bu yıl konusu “Uluslararası Güvenlik Sorunları ve Türk Dış Politikası” olarak belirlenmiş bu doğrultuda birçok akademisyen ve farklı üniversitelerden gelen öğrenciler sunumlarını gerçekleştirmişlerdir.

Kongrenin ilk açılış konuşmasını yapan Uluslararası ilişkiler Bölüm Başkanı ve topluluğun akademik danışmanı Prof. Dr. Sibel TURAN konu başlığının uluslararası güvenlik olarak belirlenmesinde, değişen bir güvenlik kavramı ve algısının mevcut olduğu günümüzde, konunun gündemin üst sıralarında yer almasının etkin olduğunu açıkladı.

Kongrenin açılışında diğer konuşmayı yapan İİBF Dekanı Prof. Dr. Derman KÜÇÜKALTAN Uluslararası İlişkiler bölümünün fakültenin önde gelen bölümlerinden biri olduğunu, özellikle de Edirne’nin coğrafi konumu ve üniversitenin Balkan ülkelerindeki misyonu nedeniyle de öneminin arttığını belirtti.

Kongreye Uzunköprü MYO Müdürü Prof. Dr. Erol Çakır’da teşrif buyurmuşlardır. Günün anısına Prof. Dr. Derman Küçüklatan’a plaketinin verilmesinin ardında oturumlara geçilmiştir. Sırasıyla Prof. Dr. Engin BERBER, Prof. Dr. Toktamış ATEŞ, Doç. Dr. Mustafa KİBAROĞLU, Doç. Dr. Fırat PURTAŞ, Doç. Dr. Gülden Ayman, Doç. Dr. Barış ÖZDAL, Doç. Dr. Tarık OĞUZLU, Arş. Gör. Abdullah TORUN ve öğrenciler sunumlarını gerçekleştirdiler.

Yorumlar


1 Yorum yapılmış "2. ULUSLARARASI İLİŞKİLER ÖĞRENCİ KONGRESİ"

  1. ylmz demişki 21 Mayıs 11 10:15 

    çok güzel bir etkinlikti yararlı olduğunu düşünüyorum…

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!